مرمریت نمین

مرمریت نمین

سنگ های مرمریت نمین دارای تم رنگی کرم روشن و دارای هاله های سفید و طوسی و بعضا گلبهی که ترکیب این رنگ ها زیبایی خاصی به این سنگ بخشیده است. سنگ مرمریت نمین بدلیل تراکم بالا و تخلخل کم ساب پذیری خوبی دارد.

سنگ مرمریت نمین در سایزهای اسلب و تایل فرآوری میگردد. سنگ مرمریت نمین در کلیه فضا های داخلی ساختمان از جمله کف هال و پذیرایی ، لابی ، پله و در تولید مصنوعات سنگی مثل شومینه و … کاربرد دارد. معدن سنگ مرمریت نمین در استان اربیل شهر نمین واقع گردیده است.

مشخصات سنگ های مرمریت نمین

سنگ مرمریت نمین دارای زمینه ای روشن به رنگ کرم می باشد.

رگه های کلسیتی خاکستری رنگ در این سنگ با هاله ای سفید که در سطح آن پراکنده شده است از ویژگی های بارز این سنگ ساختمانی می باشد. در بعضی قسمت ها نیز رگه ها به رنگ گلبهی دیده می شود که باعث زیبایی بیشتر این سنگ شده است. هاله های سفید در این سنگ سطح آن را در برگرفته است و در تمام قسمت ها پراکنده شده است و به مانند ابرهای آسمان دیده می شود.

از این جهت است که به آن سنگ نمین گل یخی نیز گفته می شود. از نظر شفافیت در رنگ و کیفیت جنس این سنگ در سطح بسیار بالایی قرار دارد و جزو دسته بندی سنگ صادراتی مرغوب ایرانی قرار دارد. به همین دلیل یکی از گزینه های بسیار خوب برای استفاده در بخش های مختلف ساختمان اعم از سنگ کف ساختمان استفاده از سنگ مرمریت نمین می باشد.

از دیگر ویژگی های سنگ مرمریت نمین می توان به تراکم بسیار بالا و بافت عالی آن اشاره نمود. تخلخل این سنگ بسیار کم است از این رو ساب پذیری و صیقل پذیری بسیار بالایی دارد و در حد جلای آینه ای می تواند صیقل داده شود. این سنگ را می توان در ابعاد و اندازه های مختلف با ضخامت های متفاوت جهت کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار داد.

فرآوری سنگ مرمریت نمین

این نوع سنگ مرمریت را می توان از طریق اسلب بری فرآوری نمود.

در ادامه از اپوکسی برای پر کردن رگه های بسیار ریز روی سطح سنگ استفاده می شود. نوع دیگر استفاده از روش تایل در فرآوری است که از ماستیک بی رنگ یا رنگ زمینه برای پر کردن منافذ بسیار ریز روی سطح سنگ استفاده می شود. از روش UV به روش غیر مستقیم نیز برای هدایت رزین مخصوص به داخل رگه ها و ثابت کردن آن استفاده می شود. این کار به فرآوری خوب سنگ و پولیش و صیقلی شدن سنگ کمک زیادی می کند. فرآوری خوب باعث می شود تا مقاومت و ماندگاری سنگ مرمریت نمین افزایش پیدا کند و زیبایی و شفافیت آن بیشتر به چشم آید.

از مهمترین کاربردهای سنگ مرمریت نمین می توان به استفاده در:

  • دیواره های داخلی و خارجی ساختمان
  • سنگ کف ساختمان
  • سنگ پله و راه پله
  • سنگ کابینت آشپزخانه

اشاره نمود.

سئو و بهینه سازی سایت در اصفهان , سئو سایت در اصفهان

Call Now Buttonمشاوره خرید / واحد فروش
×

سلام

چطور میتوانم به شما کمک کنم؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟